2017-2018 оны хичээлийн жилд зохион байгуулагдсан УЛСЫН Урлагийн тэмцээнүүдэд 84-р сургуулиас оролцсон сурагчдын амжилт

2018.04.09

Багшийн нэрс

Сурагчдын нэрс

Анги

Эзэлсэн байр

Медаль

Төрөл

Тэмцээний нэр

1

Д.Ариунболд

Ч.Эрхэмбилэг

10д

3

Хүрэл

Морин хуур

Ая эгшгийн 6 жигүүр өсвөрийн хөгжимчдийн улсын уралдаан

2

У.Ууганцэцэг

Э.Анужин

5

3

Хүрэл

Ёочин

3

Ц.Отгонцэцэг

П.Нандин-Эрдэнэ

1

Алт

Шанз

4

Г.Номин

2

Мөнгө

Шанз

5

Д.Орхонтуяа

Хурцбилэг

12д

1-р байр

Алт

Хамтлаг бүжгийн төрөл (Ахлах нас)

Алтан цом С.Сүхбаатарын нэрэмжит

6

Мөнх-Оргил

12д

7

Баярхүү

12г

8

Энхжин

10в

9

Баярмаа

10в

10

Энхмарал

10в

11

Ганжаргал

10в

12

Энхцэцэг

10в

13

Хүслэн

12б

14

Мишээлт

12г

15

Итгэл

12г

16

Эрдэнэболор

12г

17

Амин-Эрдэнэ

18

Тэмүүлэн

19

Азжаргал

20

Хонгор

21

Болортулга

22

Д.Орхонтуяа

Хурцбилэг

12д

3-р байр

Хүрэл медаль

Хамтлаг бүжгийн төрөл

С.Сүхбаатрын нэрэмжит өсвөрийн бүжигчдийн тэмцээн

23

Мөнх-Оргил

12д

24

Баярхүү

12г

25

Энхжин

10в

26

Баярмаа

10в

27

Энхмарал

10в

28

Ганжаргал

10в

29

Энхцэцэг

10в

30

Хүслэн

12б

31

Мишээлт

12г

32

Итгэл

12г

33

Эрдэнэболор

12г

34

Энхжин

10в

3-р байр

Хүрэл

гоцлол төрөл

35

Д.Орхонтуяа

Энхжин

10в

2-р байр

Мөнгө

Хамтлаг бүжгийн төрөл (дунд нас)

Алтан цом С.Сүхбаатарын нэрэмжит

36

Баярмаа

10в

Мөнгө

37

Энхмарал

10в

Мөнгө

38

Ганжаргал

10в

Мөнгө

39

Энхцэцэг

10в

Мөнгө

40

Номин

Мөнгө

41

Амин-Эрдэнэ

Мөнгө

42

Эрдэнэсувд

Мөнгө

43

Ариунтуул

Мөнгө

44

Маралаа

Мөнгө

45

Мөнхжин

6

Мөнгө

46

Номинжин

Мөнгө

47

Анударь

Мөнгө

48

Намуун-Учрал

6

Мөнгө

49

Д.Орхонтуяа

Энхмарал

 

 

Хамтлаг бүжгийн төрөл (бага нас)

Алтан цом С.Сүхбаатарын нэрэмжит

50

Номин-Эрдэнэ

 

 

51

Хүсллэн

 

 

52

Оюунхорол

 

 

53

Сүндэръяа

 

 

54

Номин

 

 

55

Энхрий

 

 

56

Эрхсаран

 

 

57

Мишээл

 

 

58

Энэрэлт

 

 

59

Тэргэл

 

 

60

Цэлмэг

 

 

61

Бямбажаргал

 

 

62

Мишээл

 

 

63

Сарангэрэл

 

 

64

Номин

 

 

65

Хонгорзул

 

 

66

Хүслэн

 

 

67

Д.Орхонтуяа

Хурцбилэг

12д

1-р байр

алт

Ахлах нас

Алтан цом С.Сүхбаатарын нэрэмжит (гоцлол)

68

Мишээл

12г

2-р байр

мөнгө

Ахлах нас

69

Хүслэн

12б

3-р байр

хүрэл

Ахлах нас

70

Энхжин

10в

1-р байр

алт

Дунд нас

71

Эрдэнэсувд

Тусгай

 

Дунд нас



НИЙСЛЭЛД ГАРГАСАН АМЖИЛТУУД:





2017-2018 оны хичээлийн жилд зохион байгуулагдсан Нийслэлийн спорт тэмцээнүүдэд 84-р сургуулиас оролцсон сурагчдын амжилт

2018.04.09

Багшийн нэрс

Сурагчдын нэрс

Анги

Эзэлсэн байр

Медаль

Тэмцээний нэр /төрөл/

1

Л.Баатархүрээ

Гандира

12д

3-р байр

Хүрэл

Идэрчүүдийн аварга шалгаруулах гар бөмбөгийн Нийслэлийн бүсийн тэмцээн эрэгтэй ахлах нас

2

Хосбаяр

12д

3

Төгөлдөр

12д

4

Төр-Эрдэнэ

12ё

5

Бат-Анар

12ё

6

Билэгтөгөлдөр

12ё

7

Есөнтөмөр

12г

8

Тэнгис

12в

9

Бямбаа

11а

10

Ганхүлэг

11

Даваасүрэн

10б

12

Анар

13

Д.Отгонжаргал

Бямбадэлэг

12б

2-р байр

мөнгө

Нийслэлийн ЕБС-ийн аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн "Улаанбаатар лиг" эрэгтэй ахлах нас

14

Сүхбат

12а

15

Ууганбаяр

12а

16

Лувсандаш

12а

17

Тэмүүжин

12в

18

Дөлгөөн

11б

19

Жавхланбаяр

20

Эрдэнэбаатар

12б

21

Отгонбат

12д

22

Мөнхжаргал

12в

23

Санчир

12б

24

Болдбаатар

12в

25

Б.Батзаяа

Тэмүүжин

5

1-р байр

алт

"Дуулиан-2020" нийслэлийн аварга шалгаруулах хөлбөмбөгийн тэмцээн U-11 эрэгтэй

26

Мөнххүслэн

5

27

Тэмүүлэн

5

28

Ганбаяр

5

29

Хүслэн

5

30

Золбоо

31

Чинзориг

32

Бат-Эрдэнэ

33

Агар

 

34

А.Хүслэн

3-10

35

Удвал

3-р байр

Хүрэл

"Дуулиан-2020" нийслэлийн аварга шалгаруулах хөлбөмбөгийн тэмцээн U-15 эмэгтэй

36

Шинэнаран

37

Ариунтэнгис

38

Номин-Эрдэнэ

39

Марал-Эрдэнэ

40

Номин-Эрдэнэ

10ё

41

Энхжин

42

Гэрэлмаа

10д

43

И.Тамир

Ч.Анар

10ё

3-р байр

Хүрэл

Нийслэлийн ЕБС-ийн аварга шалгаруулах гар бөмбөгийн "Улаанбаатар лиг" эрэгтэй ахлах нас

44

Г.Билгүүн

10а

45

Э.Сүх-Эрдэнэ

10а

46

Б.Бямбажаргал

10а

47

Э.Эрдэнэбаясгалан

10ё

48

Э.Тэнгис

12в

49

Б.Тэмүүлэн

50

Т.Төртогтор

51

Б.Уртнасан

84-р сургууль /баг/

 

4-р байр

 

Нийслэлийн аварга шалгаруулах гимнастикийн тэмцээн


Дүүрэгт гаргасан амжилтууд:

2017-2018 оны хичээлийн жилд зохион байгуулагдсан БЗД-ийн олимпиадуудад 84-р сургуулиас оролцсон сурагчдын амжилт

2018.03.02

Бэлдсэн багш

Оролцсон сурагч

Анги

Байр

Медаль

Төрөл

1

Я.Энхжаргал

Алтайхүү

12а

3

Хүрэл

Монгол хэл

2

Эрхэм-Үжин

10

 

Монгол хэл

3

Б.Цэвэлмаа

Н.Энхгэрэл

1

Алт

Монгол хэл

4

С.Нарангэрэл

Ц.Нарантунгалаг

3

Хүрэл

Монгол хэл

5

А.Пүрэвням

Ариун-Эрдэнэ

6

 

Монгол хэл

6

Ц.Батцэцэг

С.Анир

6

 

Монгол хэл

7

Н.Баясгалан

Наранцацралт

2

Мөнгө

Математик-9

8

Дөлгөөн

2

Мөнгө

Математик-8

9

Ч.Анар

1

Алт

Математик-8

10

Ялалт

8

 

Математик-8

11

З.Ундармаа

Ханболд

12а

5

 

Математик

12

Золбоот

3

Хүрэл

Математик

13

Содбадрах

7

 

Математик

14

М.Одонтуяа

Чингарал

3

Хүрэл

Математик-9

15

Н.Алтанчимэг

Идэрболд

3

Хүрэл

Математик

16

Ц.Мөнхзаяа

Оргилноров

11а

8

 

Математик

17

Т.Мөнхтуяа

Бат

12ё

4

 

Математик

18

Ё.Оюун

Т.Ням-Эрдэнэ

5

1

Алт

Математик

19

С.Тэмүүлэн

5

5

 

Математик

20

Л.Ганчимэг

Энхбаясгалан

11а

3

Хүрэл

Физик

21

Д.Цэнд-Аюуш

Хасболд

3

Хүрэл

Физик

22

Б.Энхзул

 

 

 

Физик

23

Б.Ууганцэцэг

Б.Батнасан

10ё

6

 

Мэдээлэл зүй

24

М.Нандинцэцэг

Б.Бямбажаргал

10а

3

Хүрэл

Биологи

25

Б.Золзаяа

Б.Анужин

2

Мөнгө

Биологи

26

А.Уранбилэг

2

Мөнгө

Биологи

27

Л.Алтантуяа

Б.Түмэнхишиг

12а

6

 

Биологи

28

С.Соёлмаа

Намсрай

11а

7

 

Биологи

29

Э.Даваасүрэн

Б.Бямбажаргал

10а

2

мөнгө

Хими

30

Д.Солонго

А.Хатансайхан

2

Мөнгө

Газарзүй

31

Г.Амарбаяр

Лхагважаргал

12ё

4

 

Нийгэм

32

А.Цэвэлмаа

О.Энхмөнх

12а

5

 

Нийгэм

33

Э.Амармэнд

Н.Өлзийдэлгэр

3

Хүрэл

Түүх

34

А.Уранбилэг

4

 

Түүх

35

М.Наранмишээх

Э.Анужин

12а

2

Мөнгө

Англи хэл

36

Д.Идэш

Г.Алтайхүү

12а

7

 

Англи хэл

37

Б.Халиунаа

Б.Болор

2

Мөнгө

Англи хэл

38

М.Наранмишээх

Л.Оюухишиг

5

 

Англи хэл

39

Б.Замбага

Анужин

12е

2

Мөнгө

Орос хэл

40

 

Ууганзул

5

 

Орос хэл

41

П.Шүрэнцэцэг

Хосбаяр

6

 

Орос хэл

42

Б.Доржпүрэв

Ж.Дэлгэржаргал

5

 

Авто загвар

43

Б.Доржпүрэв

Санчирдорж

12б

6

 

Авто загвар

44

Б.Доржпүрэв

Ж.Хишигдэлгэр

11б

1

Алт

Усан загвар

45

Я.Батцэцэг

У.Гоомарал

12а

4

 

Технологи

46

Я.Батцэцэг

Т.Номин

12б

6

 

Технологи



2017-2018 оны хичээлийн жилд зохион байгуулагдсан БЗД-ийн спорт тэмцээнүүдэд 84-р сургуулиас оролцсон сурагчдын амжилт

2018.05.07

Багшийн нэрс

Сурагчдын нэрс

Анги

Эзэлсэн байр

Медаль

Тэмцээний нэр /төрөл/

1

Л.Баатархүрээ, И.Тамир

Б.Тэмүүлэн

2

Мөнгө

Дүүргийн аварга шалгаруулах Гар бөмбөгийн тэмцээн. /Эрэгтэй дунд,ахлах насны ангилал/

2

Б.Баяржавхлан

10а

3

Б.Төртогтох

4

Э.Тэнгис

12в

5

Ц.Есөнтөмөр

12г

6

М.Гандира

12д

7

Э.Бямбажав

11а

8

А.Төгөлдөр

12ё

9

Б.Батамар

12ё

10

Д.Төр-Эрдэнэ

12ё

11

А.Билэгтөгөлдөр

12ё

12

Н.Хосбаяр

12д

13

Б.Гөнхөлөг

1

Эрдэнэбаясгалан

10а

2

Хангай

10а

3

Г.Сүх-Эрдэнэ

10а

4

Билгүүн

10г

5

Бямбажаргал

10а

6

Өсөхбаяр

10а

1

Д.Отгонжаргал

Энгүүн

3

Хүрэл

Дүүргийн аварга шалгаруулах Сагсан бөмбөгийн тэмцээн. /Эрэгтэй бага насны ангилал/

2

Бат-эрдэнэ

3

Идэр-баяр

4

Өнөнболд

5

Тэмүгэ

6

Төгс-Эрдэнэ

7

Түвшин-Эрдэнэ

8

Даваацэрэн

9

Сугар

10

Баянтөр

11

Хосбаяр

12

Тэнгис

1

Б.Батзаяа

Золбоо

2

Мөнгө

Дүүргийн аварга шалгаруулах Хөлбөмбөгийн “Дуулиан-2020 “ тэмцээн. /U-11 насны ангилал, эрэгтэй/

2

Тэмүүжин

3

Тэмүүлэн

4

Батэрдэнэ

5

Чинзориг

6

Хүслэн.М

7

Хүслэн.Г

8

Хүслэн.А

9

Агар

1

Б.Батзаяа

Доржпүрэв

3

Хүрэл

Дүүргийн аварга шалгаруулах Хөлбөмбөгийн “Дуулиан-2020 “ тэмцээн. /U-15 насны ангилал, эрэгтэй/

2

Тамир

3

Хосням

4

Зулмандах

5

Эрдэнэбилэг

6

Мөнххүслэн

7

Тэмүүжин

10ё

8

Төгөлдөр

9

Батжав

10ё

1

Б.Батзаяа

Удвал

1

Алт

Дүүргийн аварга шалгаруулах Хөлбөмбөгийн “Дуулиан-2020 “ тэмцээн. /U-15 насны ангилал, эмэгтэй/

2

Шинэсаран

3

Ариунтэнгис

4

Номин-эрдэнэ

5

Гэрэлмаа

10д

6

Ирмүүнзаяа

10д

7

Энхжин

8

Номин-эрдэнэ

10ё

9

Марал-эрдэнэ

1

Т.Жавзанпагма

Эмүжин

3

Хүрэл

Дүүргийн аварга шалгаруулах Сагсан бөмбөгийн тэмцээн /дунд насны ангилал/

2

Алтантуяа

3

Мөнххүслэн

4

Цацрал

5

Ану

6

Ануна

7

Оюунгэрэл

8

Халиуна

9

Мишээл

10

Хэрлэн

1

д.Отгонжаргал

Билгүүн

3

Хүрэл

Дүүргийн аварга шалгаруулах Сагсан бөмбөгийн тэмцээн /дунд насны ангилал/

2

Болортөгс

3

Батболд

4

Пүрэвдаш

5

Түвшинтөгс

6

Төгөлдөр

7

Энхтулга

8

Бат-Оргил

9

Тэнгис

10

Алтангэрэл

11

Зөнбилэг

10а

12

Тулуй

10ё

13

Төгөлдөр

1

д.Отгонжаргал

Бямбадэлэг

12б

2

Мөнгө

Дүүргийн аварга шалгаруулах Сагсан бөмбөгийн тэмцээн /дунд насны ангилал/

2

Дөлгөөн

11б

3

Отгонбат

12ё

4

Тэмүүжин

12в

5

Сүхбат

12а

6

Ууганбаяр

12а

7

Лувсандаш

12а

8

Эрдэнэбаатар

12б

9

Жавхланбаяр

10а

10

Д.Төр-Эрдэнэ

12ё

1

Б.Уртнасан

Алтангэрэл

1

Алт

Дүүргийн аварга шалгаруулах Уран хөдөлгөөнт гимнастикийн тэмцээн /дунд насны ангилал/

2

Анужин

3

Сувд-Эрдэнэ

4

Оргил

5

Өсөхбаяр

6

Сүхбат

7

Тэнгис

8

Очирхүү

9

Энхмарал

10

Хулан

11

Энхрийлэн

12

Итгэл

1

Б.Уртнасан

Билгүүн

2

Мөнгө

Дүүргийн аварга шалгаруулах Уран хөдөлгөөнт гимнастикийн тэмцээн /ахлах насны ангилал/

2

Төгөлдөр

3

Санчир

4

Анхилуун

5

Учралт

6

Мөнх-Оргил