“Авьяастан-2016” урлагийн наадмын дүн     /2016-2017 он/

Энэ хичээлийн жил “Би дэлхийн иргэн” удирдамжийн дагуу оролцсон. Оролцоогүй номинациуд “0” оноо авдаг.

Бүх номерын нийлбэр дүнгээр:

Дунд-1 (6-9-р анги):         197 оноогоор Б.Цэнд-Аюуш багштай 8д анги        -1-р байр

                                                       190 оноогоор Б.Золзаяа багштай 7е анги                 -2-р байр

                                                       190 оноогоор Б.Номинзул багштай 7в анги            -2-р байр

                                         189 оноогоор Я.Энхжаргал багштай 7ё анги           -3-р байр

Ахлах анги (10-12-р анги): 219 оноогоор Д.Жавзмаа багштай 12д анги         -1-р байр

                                               187.5 оноогоор Н.Ганболд багштай 12ё анги        -2-р байр

                                               183.5 оноогоор Жавзандулам багштай 11д  анги     -3-р байр

                                                                                                                        тус тус эзэллээ.

 

Д/д

Урлагийн төрөл

Дунд-1 (6-9-р анги)

I байр

II байр

III байр

1

Гэрийн даалгавар

7ё анги

6г анги

6ё анги

2

Ардын язгуур урлаг

7ё анги

“Алтайн магтаал”

7в анги

“Монгол үндэстний магтаал”

8д анги

“Чулуун хөгжим”

3

Гоцлол дуу

6е ангийн сурагч Гарьдбилиг

“Энэ охинтой”

8д ангийн сурагч Тамир “Гараас тань атгая ээжээ”

7е ангийн сурагч Итгэл “Сүүн далай ээж”

4

Хамтлаг дуу

7е анги “Боль”

6е анги “Алтан зул”

8д “Хайр амлаач”

5

Гоцлол бүжиг

8в ангийн сурагч Хонгорзул

8д ангийн сурагч Анужин

7г ангийн сурагч Анужин

6

Хамтлаг бүжиг

8в анги “Монгол донж”

7е анги “Домог биелгээ”

7б “Цаст цагаан хархираа”

7

Чөлөөт бүжиг

7в анги “Хипхоп бүжиг”

8д анги “Чөлөөт бүжиг”

8б анги “Латин Америк бүжиг”

8

Гоцлол хөгжим

7ё ангийн сурагч Агиймаа

7е ангийн сурагч Дөлгөөн

6ж ангийн сурагч Есүй

9

Уран уншлага

6г анги

7в анги

6ё анги

10

Орчин үеийн чөлөөт үзүүлбэр

7в анги “Хос шигтгээ”

8б анги “Beatbox

6ё анги “Уйлах эрхгүй хайр” багш сурагчдын үзүүлбэр

11

АУБ хамтарсан номер

7ё Я.Энхжаргал

8б Мөнхтүвшин

6ё Бат-Эрдэнэ,

8в Амармэнд                               


Д/д

Урлагийн төрөл

Ахлах (10-12-р анги)

I байр

II байр

III байр

1

Гэрийн даалгавар

12ж

11ё

=

2

Ардын язгуур урлаг

12в ангийн сурагч Эрмүүнбилиг “Ариун дагшин”

12д анги “Алтайн магтаал”

11а анги “Татлагын холбоо”

3

Гоцлол дуу

12д ангийн сурагч Төгстэмүүлэн “Янаг цэцэг”

12ё ангийн сурагч Содбилигт “Falling in love with you

11д ангийн сурагч Батням “Photography

4

Хамтлаг дуу

12в анги “Тэмээн жингийн цуваа

12г анги

12д анги

“Сургуулийн тухай дуунууд”

5

Гоцлол бүжиг

11г ангийн сурагч Баярхүү “Жалам хар”

12б Төгөлдөр “Жалам хар”

11б Хүслэн “Монгол бүжиг”

6

Хамтлаг бүжиг

11д анги “Шилийн богдын салхи”

12д анги “Жороон жороо”

12е анги “Хөдөөгийн залуус”

7

Чөлөөт бүжиг

12ё анги “Хайрласан болохоор”

12в анги “Бүжгийн цоморлиг”

12д ангийн сурагч Төгсбилгүүн чөлөөт бүжиг

8

Гоцлол хөгжим

12в ангиийн сурагч Ж.Эрмүүнбилиг “Төвөргөөн”

11а ангийн сурагч А.Уламбадрах “Морин төвөргөөн”

12д ангийн сурагч Анхтуяа “Улаан хэрүүлч”

9

Уран уншлага

11в ангийн сурагч Мишээлт “Тэнэг”

12в ангийн сурагчид Билигт, Тэмүүжин “Чингис овогтой монгол минь”

12д ангийн сурагч Баяржаргал “Бөдөн шувуу”

10

Орчин үеийн чөлөөт үзүүлбэр

12б ангийн сурагч Аюурзана,

12ё Содбилигт, Ариунбуян

11е ангийн сурагч Хаш-Эрдэнэ “Beatbox

11г ангийн сурагч Дэлгэрбаян “Этюд”

11

АУБ хамтарсан номер

12ж Сэр-Од

12г Цэцэгсүрэн

12ё Ганболд




















































 “Авьяастан урлагийн наадам”-ын шилдэг номеруудын тоглолт

  1. 12д анги Язгуур урлаг “Алтайн магтаал”
  2. 12в ангийн сурагч Ж.Эрмүүнбилиг “Төвөргөөн”
  3. 12ж “Гэрийн даалгавар”
  4. 7е анги “Боль”
  5. 6ё ангийн сурагч Гарьд “Энэ охинтой”
  6. 11в ангийн сурагч Мишээлт “Тэнэг”
  7. 7е ангийн сурагч Итгэл “Сүүн далай ээж”
  8. 11д анги “Шилийн богдын салхи”
  9. 12в анги “Тэмээн жингийн цуваа”
  10. 11a анги Татлагын холбоо
  11. 8б анги Амармэнд багш
  12. 11г ангийн сурагч Баярхүү “ Жалам хар”
  13. 12д ангийн сурагч Төгстэмүүлэн “Янаг цэцэг”
  14. 11г ангийн сурагч Дэлгэрбаян “Этюд”
  15. ХОС ШИГТГЭЭ
  16. 12ё анги “Орчин үеийн үзүүлбэр”
  17. 11е ангийн сурагч Хаш-Эрдэнэ, 8б ангийн сурагч Анужин Beatbox
  18. 11д ангийн сурагч Батням “Photography
  19. 12ё ангийн сурагч Содбилигт, Ариунбуян
  20. 12б ангийн сурагч Аюурзана
  21. 11д анги Жавзандулам
  22. 11д анги “Хайрын бүжиг”
  23. 12д анги “Жороон жороо”
  24. 12ё анги “Хайрласан болохоор”